Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.
... Lisää ... mainoksesi ... tähän

  Ajankohtaista:

  IGP RM 2019

  Tulokset 2019


 

  Uutiset

   

 

Viimeisin päivitys:

 11.10.2019 

FMBB 2019 - Pisek

 

Tulokset:

 

Rank Catalog Nr. Dog Handler Dog Name A B C Total
1. HU 02 Arnold Kivago Lito vom Adlerauge 94 91 96 281
2. DE 06 Stefan Große Baxx vom roten Drachen 96 87 97 280
3. DE 01 Florian Knabl Conan vom Clan der Wölfe 98 91 88 277
4. CA 01 Christine Kisser Campari vom Clan der Wölfe 96 86 93 275
5. CZ 06 Tomáš Louda Bouí z Údolí Jizery 98 83 92 273
6. RU 03 Natalya Volkomurova Camino Brillante Azima 98 85 90 273
7. RU 06 Ruslan Dorokhov Effect iz Komandy Azart 94 90 89 273
8. DE 02 Oliver Schilling Ashley vom Clan der Wölfe 99 80 90 269
9. RU 02 Anna Dyachek Ferro iz Gratsiano 95 87 86 268
10. AT 01 Peter Mohr Ayk vom Köln Tor 95 86 85 266
11. CZ 01 Daniel Paleček Looker Mi-Ji 95 84 85 264
12. DE 04 Ronja Reimers Cajus von Asega 98 83 81 262
13. DE 03 Knut Fuchs Nexor vom Brunsbeker Land 84 88 89 261
14. IT 07 Alessandro Dalvit Phenix de Orelav 90 83 88 261
15. FI 01 Jan Skogster Ukrainer iz Gratsiano 87 90 83 260
16. LV 01 Evija Mankopa Angry Bird Manlihaus 92 85 83 260
17. RU 01 Uliana Maltseva Vyatkins' Y'Rampage 92 84 84 260
18. NO 01 Svenn Christer Hauge Gary Lubinov Slovakia 92 82 85 259
19. SK 04 Pavol Šlahor Aramis Red Devils Dog 95 81 82 258
20. CH 03 Claudia Thiebet Independent Spirit's Iloy 94 82 82 258
21. CZ 05 Michaela Rubášová Charon Deabei 90 77 90 257
22. FR 01 Sandra berthelot Ozone van het Dreiland 93 79 85 257
23. PL 05 Patrycja Frolenko Cramp Reunion 97 76 84 257
24. ES 01 Juan José Barragán Arnold de Fontemordant 90 83 84 257
25. BE 02 Roger Snollaerts Fado vom Heustadlwasser 92 83 80 255
26. FI 04 Raili Mykkänen Parendo Vinces Captain Koons 88 80 87 255
27. UA 05 Julia Mirgorodskaya Vyatkins' Sandy 92 81 82 255
28. FI 06 Jani Karvonen Tämä on Ihmeellinen 93 82 79 254
29. PL 06 Barbara Szoblik- Cieśla Axel Marshall Dogs 93 75 85 253
30. CZ 03 Vladislav Glogar Ghandi from Mike`s Place 97 74 81 252
31. MY 01 Michael Lee Tai Seng Mecberger Lassie 88 80 84 252
32. SK 05 Michaela Váňová Uma Anubis the Second 94 76 82 252
33. NO 02 Andreas Volle Quick vom Holzhäuser Flur 89 79 82 250
34. SE 02 Tomas Hulth Blackneck's B'Nero 86 72 92 250
35. CH 02 Andrea Achermann Independent Spirit's Nayeli 98 67 84 249
36. BG 02 Maria Ivanova Sofia ot Vitosha 93 76 79 248
37. ES 06 Josep Mª Buló Haddock vom Esadera 88 77 83 248
38. FI 02 Tiia Luomanen Tämä on Gentlemanni 93 81 73 247
39. PL 01 Kamila Burek Cuba Boccaro 95 77 75 247
40. RU 04 Tatyana Krylova Vyatkins' Kombrig 87 76 84 247
41. RS 01 Miroslav Tomic Kondor Mi-Ji 89 75 83 247
42. ES 02 Daniel Ruano Bou R2D2 de Orelav 70 86 90 246
43. CH 06 Ronen Brunner Gauner vom Eifeler Land 83 80 83 246
44. NL 02 Willem den Oudsten Aaron vom Münzenberg 85 82 78 245
45. ES 03 Juan Carlos Moreda Avenger de Fontemordant 75 83 87 245
46. FI 05 Petri Vänni Pysäkin Hirmu 83 78 83 244
47. SK 01 Michaela Kollárová Baxter Ostraryka 79 79 86 244
48. SE 01 Eva Jansson Mallekrafts J'Winnah 78 81 85 244
49. HR 02 Damir Bernaca Neli Running Wild 79 77 87 243
50. DE 08 Andrea Brückmann Howard des Mauvais 83 75 85 243
51. ES 05 José Luis Soto Amarok von Malihattan 85 75 83 243
52. Sl 01 Branko Šuler Conny Codi-Fin 85 75 82 242
53. UA 01 Tatiana Pravda Uma iz Gratsiano 70 82 90 242
54. US 01 Diamond Hansel Mohawks Scooter 84 87 71 242
55. HR 01 Hrvoje Joja Bak Malinois of Sprajc 86 76 79 241
56. EE 01 Aivo Oblikas Daneskjold Hawk 88 72 80 240
57. AT 03 Bernd Sommer Vulcan vom Further Moor 76 79 84 239
58. JE 01 Jarmila Pallot Maxi van de Boarebreker 83 79 77 239
59. IT 04 Francesco Finocchiaro Rokkitassun Lexi 87 77 73 237
60. Sl 03 Luka Špes As'Thor Force Canina 82 74 80 236
61. Sl 04 Jože Gradišar Aura Marenberska 74 78 84 236
62. SE 04 Pernilla Almblad Safft Security's Coxie 82 78 76 236
63. UA 02 Irina Klimenko Independent Spirit's Noyman 81 73 80 234
64. RO 02 Attila Toth Erkan Arcanis 64 87 82 233
65. BE 03 Nicole Verheyen Cadha Force Canina 75 81 76 232
66. DK 05 Lone Nielsen My's Lya Elvis av Eske 74 77 81 232
67. LB 02 Joe Sandouk Darco Ostraryka 83 67 82 232
68. CH 07 Cornelia Mühlemann Butch de la Videmanette 73 76 83 232
69. GB 01 Karen Anne Bukowski Catlyn vom Clan der Wolfe 61 86 84 231
70. IT 02 Marco Mannara Chetan Colos 75 68 87 230
71. HU 05 Németh László Cherokee vom Esadera 63 76 88 227
72. DK 06 Mads Orbe Zerberuzdk Devil 73 76 77 226
73. NO 03 Hege Larsen Pepsi Deabei 80 72 74 226
74. BY 01 Alla Misiukevich Fil Iz Komandy Azart 86 65 73 224
75. IT 06 Alessio Di Ludovico Orkina Flag-Tail 75 78 71 224
76. US 05 Christina Hansel V'Leo ot Vitosha 78 68 78 224
77. BE 06 Karin Bosman Ona van de Utadreef 81 64 78 223
78. BG 01 Dichev Radoslav Julius Canis Ashok 75 67 81 223
79. LV 03 Alberts Cipustanovs Suhteellisen Kaistapaa 84 74 65 223
80. PL 04 Bogdan Kurpas Dixie Reunion 73 71 79 223
81. AT 05 Isabella Gollner Aiva vom Weinbergland 71 75 76 222
82. EE 04 Reelika Reilson Happy Hooligan Amy 74 74 73 221
83. RO 03 Sergiu Claudiu Radu Delia Force Canina 70 70 79 219
84. SE 05 Jacob Salven Ullhedens Älskade Asta 77 70 72 219
85. JP 02 Tarukawa Yuta Basala of Bravehouse 70 75 73 218
86. RS 02 Nebojsa Gasic Dixie Elly May 71 70 75 216
87. CA 02 Ann Hazlett Dukati Betkin dvor 72 62 81 215
88. SK 06 Zuzana Pristachová Santo Dareos 74 62 77 213
89. US 02 Ivan Balabanov J'Ice Ot Vitosha 53 85 75 213
90. JP 01 Yoshinobu Moriyama Cecil Betkin Dvor 76 61 75 212
91. AT 04 Mario Scheidbach Lou von Nacheron 37 77 91 205
92. EE 03 Janar Klement Amaranthe Manlihaus 43 76 82 201
93. CZ 02 Pavel Hrobař Al Campo Graf Czech 31 81 87 199
94. ZA 01 Lisa Prestwood Bolt van Kluggenheim 70 54 75 199
95. US 03 Tim Karchnak Monty Extra Temperament 29 83 85 197
96. DK 01 Jens Carlseng Jenos' Nathan 29 78 79 186
97. GB 02 Katherine Huggins Max Arrow Injami 39 70 77 186
98. Sl 02 Tatjana Pogorelcnik Arash Marenberska 35 70 77 182
99. HU 07 Gabriella Kaposi Káma von Dorlatos 28 72 80 180
100. DK 03 Karina Annesen Independent Spirit's I'Ro 95 83 0 178
101. PL 02 Marek Woznicki Rechtsanwalt von der Steinteichmühle 86   87 173
102. CZ 04 Dalibor Hudec Dazzler Boccaro   82 90 172
103. UA 03 Lyubov Tarasenko Torpeda iz Komandy Azart 12 79 78 169
104. UA 04 Liza Omelchenko Waild Marinchuk K-9   87 82 169
105. DK 02 Mikkel Carlseng Nisha van het Dreiland 7 77 84 168
106. LB 01 Sigrid Freiha Sandouk Kim vom Haus der Drachen 16 71 81 168
107. NL 01 Manon Dillenius Aikido vom puren Leben 86 81   167
108. BE 05 Hans Vandeweyer Germali's Nitro 15 70 81 166
109. IT 05 Antonino Frisoli Apache Flagtail 15 67 83 165
110. LT 01 Marius Pakamore Tyrannens Eldige Elis 0 81 83 164
111. HU 01 Bernadett Ali Aria vom Bluefalcon 86 77   163
112. TR 01 Erdinc Sarimusaoglu Parendo Vinces Cordell Walker   75 87 162
113. BE 01 Jesse Thomas Brixx von der Schwarzen Mamba   85 76 161
114. FI 03 Krista Saari Parendo Vinces Alexander 10 57 94 161
115. HU 08 Dóra Halomi Ace BPS Jumi 9 76 76 161
116. RO 01 Francisc Sebastian Trenka DarkFall Volga 82 78   160
117. HU 06 Gabriella Mező Atas of Hungarian Working Dogs 9 67 82 158
118. SK 03 Michaela Maliňáková Phantom Malý Lumpík   75 82 157
119. RU 05 Larisa Bakhturina Turbo iz Gratsiano 85 66   151
120. FR 02 Isabelle Robin Heizia du Domaine de Rossfelden 74 76   150
121. DK 04 Jørgen Larsen Vandalen's Rita 72 75   147
122. FR 03 Jacques Ampoulange Ickx de la Croisée des Loups 73   73 146
123. GB 03 Ursula Furter Avonwolf Al Capone Keith 2 67 77 146
124. SK 02 Miroslav Strašík Ares Líščí vrch   67 79 146
125. IT 01 Paolo Ciaschini Yassin 77 64   141
126. GR 01 George Chatzakos Constantin Anoubis Reunion 13 82   95
127. CH 01 David Huber Infinity vom blauen Mistral 94     94
128. AT 02 Mario Druml Bagdad vom Clan der Wölfe   81 0 81
129. ES 04 Francisco Javier Lendoiro Ruanova Lúa de la Plume de Neige 81     81
130. AT 06 Elke Krojnik Kendra vom Petzenblick 9     9
131. AD 01 Fernandez Ferradas Ramon Aika vom Spiritus Lusitanus DQ DQ DQ DQ
132. EE 02 Erika Piirsalu Harmaahurstin Keijokoo DQ DQ DQ DQ
133. LV 02 Jelena Zubenkova-Birzniece Amory Manlihaus DQ DQ DQ DQ
134. LV 04 Aleksandrs Kalacovs Vyatkins' Guns DQ DQ DQ DQ
135. SE 03 Maria Fredin Patrik Karlsson Ipokulans Chock DQ DQ DQ DQ
136. CH 04 Nicole Berger Felix vom blauen Mistral DQ DQ DQ DQ
137. DE 07 Katharina Rohr Ash vom Streitwald Injured Injured Injured Injured
138. US 04 Natalia Balabanov B'Aiko ot Vitosha Injured Injured Injured Injured

 

Finaali:

 

1.  DE 01 Florian Knabl Conan vom Clan der Wölfe 98 91 88 93,5 96 466,5
2.  DE 06 Stefan Große Baxx vom roten Drachen 96 87 97 88,5 97 465,5
3.  HU 02 Arnold Kivago Lito vom Adlerauge 94 91 96 90,5 94 465,5
4.  RU 06 Ruslan Dorokhov Effect iz Komandy Azart 94 90 89 96,5 88,5 458
5.  CA 01 Christine Kisser Campari vom Clan der Wölfe 96 86 93 83 94,5 452,5
6.  CH 01-in heat David Huber Infinity vom blauen Mistral 94 90 86 92 87 449
7.  RU 03 Natalya Volkomurova Camino Brillante Azima 98 85 90 83,5 90,5 447
8.  DE 02 Oliver Schilling Ashley vom Clan der Wölfe 99 80 90 84 93 446
9.  CZ 06 Tomáš Louda Bouí z Údolí Jizery 98 83 92 86,5 83 442,5
10. CZ 01 Daniel Paleček Looker Mi-Ji 95 84 85 87 88 439
11. DE 03 Knut Fuchs Nexor vom Brunsbeker Land 84 88 89 85,5 91 437,5
12. RU 02 Anna Dyachek Ferro iz Gratsiano 95 87 86 86,5 82,5 437
13. CZ 04 Dalibor Hudec Dazzler Boccaro 97 82 90 80 87 436
14. IT 07 Alessandro Dalvit Phenix de Orelav 90 83 88 80 89 430
15. RU 01 Uliana Maltseva Vyatkins' Y'Rampage 92 84 84 84,5 85 429,5
16. NO 01 Svenn Christer Hauge Gary Lubinov Slovakia 92 82 85 80 89 428
17. LV 01 Evija Mankopa Angry Bird Manlihaus 92 85 83 86 81 427
18. AT 01 Peter Mohr Ayk vom Köln Tor 95 86 85 84,5 75 425,5
19. DE 04 Ronja Reimers Cajus von Asega 98 83 81 87,5 67 416,5
20. FI 01 Jan Skogster Ukrainer iz Gratsiano 87 90 83 82 74 416

 

 

 

Tilastoja / Statistiikkaa


Kaikki kilpailijat 3 osa-aluetta:

     A B C
Hylätyt 6
Pummit 23 18 4
Tyydyttävät 33 61 40
Hyvät 36 45 71
Erittäin hyvät 25 5 12
Erinomaiset 11 0 2
Pisteiden keskiarvo 74,95 77,05 82,02
Parhaan pisteiden ka.
93,67

 

Finaali (20 parasta):

    
A B C B-fin C-fin
Hylätyt -
Pummit 0 0 0 0 1
Tyydyttävät 0 0 0 0 2
Hyvät 2 15 13 16 10
Erittäin hyvät 10 5 5 3 5
Erinomaiset 8 0 2 1 2
Pisteiden keskiarvo 94,2 85,85 88 86,07 86,6
Voittajan pisteiden ka.
93,3

 

 

 

 

Evästeet

Tämä sivusto käyttää evästeitä tallentaakseen tietoja koneellesi.

Hyväksytkö evästeiden käytön?