Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.
... Lisää ... mainoksesi ... tähän

  Ajankohtaista:

  IPO RM 2018

  Tulokset 2018

 

  Uutiset

   

 

Viimeisin päivitys:

 15.10.2018 

FMBB 2017 IPO -joukkue

 

Joukkuenjohtaja:             Emma Hietarinta

Joukkueen maalimies:    Jan Skogster ja Esa Tapio

 

No

Ohjaaja
Koira
Rm -sijoitus

FI-1

Jan Skogster    
Ukrainer iz Gratsiano 1.               
FI-2 Toni Aho        
Pysäkin Filip 2.
FI-3 Miia Kiviaho Mecberger Katarina 3.
FI-4 Jan Vartiainen Ruutipussi Karhu 4.
FI-5 Esa Tapio Kutinan Pamppu 5.
FI-6
Paula Korjus Pysäkin Beppi Pitkätossu 6.
       
Varalla:  
FI-7
Timo Lilja Yenicerin Baribali  
FI-8 Katja Mäkelä Kiirastulen Alvar  
       
Villikortti
 
  Nina Puputti
 Off Line's Yes-Yes  

 

 

 

FMBB 2017 -tulokset

 

1 Stephanie Ollmann Page vom Further Moor 100 89 93 94,5 95 471,5
2 Karl Heinz Knies Homer du Domaine de Rossfelden 98 92 93 92 93 468
3 Sandy lips Jerry vom Zabelstein 97 88 97 87 95,5 464,5
4 Jan Böhm Forny ze Soutoku Sázavy 98 93 93 91 88 463
5 Lisa Bernauer Red Bull vom Further Moor 97 86 97 86,5 96 462,5
6 Marc-Oliver Radke Ferro du Mont St.Aubert 97 91 92 87,5 89,5 457
7 Erdinc Sarimusaoglu Parendo Vinces Cordell Walker 94 85 95 84 93,5 451,5
8 Peter Scherk Bowie vom Clan der Wölfe 95 91 94 84,5 86,5 451
9 Marek Woznicki Rechtsanwalt von der Steinteichmühle 96 87 90 87 91 451
10 Cornelia Hämmerle Jonny de la montagne unique 97 88 90 86,5 86 447,5
11 Jan Skogster Ukrainer iz Gratsiano 86 93 92 89 86,5 446,5
12 Patrycja Frolenko Cramp Reunion 98 86 91 83,5 86,5 445
13 Oliver Renner Usuki vom Further Moor 94 93 88 90,5 79,5 445
14 Martin Plechacek Antrax Ostraryka 91 92 92 78,5 91 444,5
15 Yannick Kayser Punk vom Further Moor 96 88 85 88,5 86,5 444
16 Mario Druml Bagdad vom Clan der Wölfe 87 91 93 85,5 87 443,5
17 Lech Szczepanski Quo Vadis Canis Bebeto 95 89 85 86,5 84,5 440
18 Petr Foltyn Auzzy Ostraryka 98 87 89 74 89,5 437,5
19 Baiocco simon Alistar von der schwarzen Mamba 94 91 87 87 70 429
20 Paula Korjus Pysäkin Beppi Pitkätossu 97 86 90 82 14,5 369,5
21 Ivan Balabanov Ebor ot Vitosha 88 90 90 0 0 268
22 Gabriella Mező Atas of Hungarian Working Dogs 90 93 85 0 0 268
23 Yulia Savitskaya Vyatkins' Viper 97 83 87 0 0 267
24 Kjersti Dåbakk Albert von der Stolper Landliebe 87 91 88 0 0 266
25 Yulian Hatala Tuz iz Gratsiano 91 89 85 0 0 265
25 Josef HAAS Bandit Boccaro 91 89 85 0 0 265
27 Jože Gradišar Aura Marenberska 97 83 85 0 0 265
28 Péter Arató Jep van het Dreiland 91 83 90 0 0 264
29 Pavel Hrobař Al Campo Graf Czech 93 85 86 0 0 264
30 Matus Balun Phantom Malý Lumpík 95 83 86 0 0 264
31 Jan Vartiainen Ruutipussi Karhu 95 87 82 0 0 264
32 Miia Kiviaho Mecberger Katarina 95 90 78 0 0 263
33 Karina Annesen Independent Spirit's I'Ro 80 90 92 0 0 262
34 Marco Mannara Akira Favorite LOI 10/181199 (Mannara) 87 89 86 0 0 262
35 Ursi Gerhard Cayo de la Maison Apportez 84 87 90 0 0 261
36 Liza Omelchenko Waild Marinchuk K-9 90 84 86 0 0 260
37 Denise Tesink Latoya van het Retrohof 87 90 83 0 0 260
38 Bert Aerts Maho Van de Berlex-Hoeve 91 86 83 0 0 260
39 Erika Piirsalu Adofau Wally 97 72 89 0 0 258
40 Jarmila Maria Pallot Maxi van de Boarebreker 88 84 86 0 0 258
41 Michaela Krupková Lebensborn Elwis 86 90 82 0 0 258
42 Peter Bänziger Irac vom Adlerauge 89 87 82 0 0 258
43 Miroslav Tomic Kondor Mi-Ji 93 85 80 0 0 258
44 Alessandro Stefanini Majin-B BallaCoiLupi 89 82 86 0 0 257
45 Doris Raschle Malimaniac's Bentley 98 81 78 0 0 257
46 Sandra Balba Askan von FaGiMo 86 86 84 0 0 256
47 Dirk Leemans Blade from Mike's Place 96 77 83 0 0 256
48 Hrvoje Joja Bak Malinois of Sprajc 93 82 81 0 0 256
49 Raul Õismaa Pysäkin Gamu 86 74 95 0 0 255
50 Peter Waeber Daneskjold Xantos 87 78 90 0 0 255
51 Andreas Volle Quick vom Holzhäuser Flur 91 76 88 0 0 255
52 Pablo Ruiz Mago vom Drachenherz 86 83 86 0 0 255
53 Lone Nielsen My’s Lya Elvis av Eske 87 83 85 0 0 255
53 Dumitru (Mitica) Moldovan Jutta van de Utadreef 87 83 85 0 0 255
55 Dino Berto Hell's Bell la Maschera di Ferro 89 82 84 0 0 255
56 Lotta Berghard Blackneck's B'Grym 94 81 80 0 0 255
57 Begoña Lozano Atienzar Brontes de Ydre 88 81 85 0 0 254
58 Søren Jensen Safft Security's Cooper 87 84 83 0 0 254
59 Paul Bosman Caine van het Eldenseveld 83 78 92 0 0 253
60 Mads Orbe Zerberuzdk Devil 91 77 85 0 0 253
61 Towa Lindh Lymmels Jox 87 83 83 0 0 253
62 Francisco Paz Alvarez Colt de Villamourel 95 78 80 0 0 253
63 Milos Kovac K'Pinky vom Haus der Drachen 83 83 86 0 0 252
64 Xerach García Ceo de Ydre 77 86 88 0 0 251
65 Steve Gregalunas Quade Ot Vitosha 95 82 74 0 0 251
66 fredrik jelving Ullhedens Yago 96 82 73 0 0 251
67 Agustín Jurado Jesper van de Utadreef 87 77 86 0 0 250
68 Hilde Engeland Helga vom Brunsbeker Land 90 75 85 0 0 250
69 Jørgen Nielsen Jenos' Rika 92 76 82 0 0 250
70 Stephanie Fischer Cobra vom Forster Hexenkessel 89 88 73 0 0 250
71 Taivo Maar Ruutipussi Nuutti 96 71 81 0 0 248
72 Brian Pedersen Daneskjold Xivan 70 84 93 0 0 247
73 Monika Berki Visszhang Cirko 82 79 86 0 0 247
74 Constantinos Foukis Kazak med Jablani 85 74 87 0 0 246
75 Vincent Solare Lipton du bois de saint landelin 83 78 85 0 0 246
76 Damir Bernaca Neli Running Wild 82 80 84 0 0 246
77 Patryk Krajewski Baybaro od Dorrinky 84 81 80 0 0 245
78 Favio Pinto Darko van de Verpihoeve 87 78 80 0 0 245
79 Omar beltran Fusion Point Zoe FCA 12212 (Beltran) 85 81 79 0 0 245
80 Françoise Moser Scalloway's Flynn 95 71 79 0 0 245
81 Erik Köpp Loco van de Berlex-Hoeve 91 77 77 0 0 245
82 Michaela Kollarova Baxter Ostraryka 70 84 90 0 0 244
83 Dušan Michalec Usir Anubis the second 85 74 85 0 0 244
84 Martial fradin Fatio du domaine du chenil de la tour 86 73 85 0 0 244
85 Viliam Kobercik Pard de Alphaville Bohemia 89 71 84 0 0 244
86 Zsolt Erdei Charlie of Greydon 80 82 82 0 0 244
87 Barbara Szoblik- Cieśla Axel Marshall Dogs 87 84 73 0 0 244
88 Vannerom nick Jork van het Dreiland 80 82 81 0 0 243
89 Aivo Oblikas Daneskjold Hawk 92 70 81 0 0 243
90 Kim Yeager Luger DeMeaux 82 78 82 0 0 242
91 Dóra Halomi Kondorvölgyi Qamra Anka 87 80 75 0 0 242
92 Egon Amrein Laika van het Retrohof 71 85 83 0 0 239
93 Kristi Nöps Adofau Warco 82 81 75 0 0 238
94 Ursula Sagebrant Jambo av Centaurus 83 81 73 0 0 237
95 Erik Engeland Crutt av Staalhjerte 82 80 71 0 0 233
96 Alison Kollenberg Nordenstamm Yes 71 85 76 0 0 232
97 Sergei Bogdanov A'Bobik RKF 2365430 (Bogdanov) 81 75 74 0 0 230
98 Galina Konzova Dar von Assy Krum 74 78 76 0 0 228
99 Bogdan ABAZA Alma COR C 5-13/015 (Abaza) 81 72 71 0 0 224
0 Svenn Christer Hauge Gary Lubinov Slovakia 52 85 91 0 0 228
0 Eva Hammarbäck My's Lya Dexter av Dionis 92 62 70 0 0 224
0 Tarja Hosio Blackneck's B'Cocco 78 66 77 0 0 221
0 Vinko Ledinek Atira Marenberska 90 71 56 0 0 217
0 Tim Karchnak Monty Extra Temperament 31 91 94 0 0 216
0 Kattis Karlsson Red Goblins Yxzi 81 57 76 0 0 214
0 Yamaguchi Ikuo Button vom Esadera 83 71 60 0 0 214
0 Mario Scheidbach Lou von Nacheron 43 84 85 0 0 212
0 Roland Poller Kondorvölgyi Quimby-Ziva 64 66 81 0 0 211
0 Attila Spaczek Joujou von Dorlatos 32 94 83 0 0 209
0 Hanspeter Vogl Aisen vom Schopperweg 27 90 84 0 0 201
0 pascale ahmedan Gump des Pas des Bêtes 66 54 75 0 0 195
0 Joe Sandouk Kim vom Haus der Drachen 14 87 93 0 0 194
0 Leonardo Paonessa Rubia FCA RI 4 (Paonessa) 32 76 82 0 0 190
0 Christine curt O de l'origine de faucon rouge 13 88 85 0 0 186
0 Benny Barmapov Insane van de Berlex-Hoeve 11 83 85 0 0 179
0 Lars-Christian Aaseröd Vthor vom Haus Mecki 20 83 73 0 0 176
0 Jiří Čejka Ciara Meggan Bohemia 10 85 77 0 0 172
0 Esa Tapio Kutinan Pamppu 8 85 78 0 0 171
0 de bona alessandra Dream vom Hirtengarten 85 0 76 0 0 161
0 Aleksandrs Kalacovs Vyatkins' Guns 15 75 70 0 0 160
0 Harry kwakman Daneskjold Farley 15 72 66 0 0 153
0 Aleksandar Ivanov Areta ot Dachevski 9 65 77 0 0 151
0 Rod dunn Caesaromago Ora 0 60 78 0 0 138
0 Lisa Prestwood Bolt van Kluggenheim 0 0 0 0 0 0
0 Irina Klimenko Independent Spirit's Noyman 0 0 0 0 0 0
0 Irina Barabanova Mecberger Quuma 0 0 0 0 0 0
0 Toni Aho Pysäkin Filip 0 0 0 0 0 0
0 Pavel Zorkin Vazhnaya persona Al'kapone 0 0 0 0 0 0
0 Peteris Akimovs Daneskjold Zouave 0 0 0 0 0 0
0 daniel robin Furbann des Pirates de Matra 0 0 0 0 0 0
0 Maria Ivanova Sofia ot Vitosha 0 0 0 0 0 0
0 Jeff Lauwers Kaidén van't Vinzenhof 0 0 0 0 0 0
0 Angelo Sintubin Lenko Malisko 0 0 0 0 0 0
0 Jan Vollvik My's Lya Frasse av Dionis 0 0 0 0 0 0
0 Arnold Kivago Lito vom Adlerauge 0 0 0 0 0 0
0 Pico / Ursula fischer Krassos de Orelav 0 0 0 0 0 0
0 Bruno Miguel de Jesus
Almeida Faria de Matos
H'Mike LOP 467137 (de Matos) 0 0 0 0 0 0
0 Sachin Rawte Segar de Alphaville Bohemia 0 0 0 0 0 0
0 Tatiana Pravda Mecberger Lulu 0 0 0 0 0 0
0 Jose Fontes Ruutipussi Ilmari 0 0 0 0 0 0
0 Niina Puputti Off Line's Yes-Yes 0 0 0 0 0 0