Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.
... Lisää ... mainoksesi ... tähän

  Ajankohtaista:

  IPO RM 2018

  Tulokset 2018

 

  Uutiset

   

 

Viimeisin päivitys:

 15.10.2018 

FMBB 2014

 

Paikka ja aika:    Suomi, Tuusula, 26.5-1.6.2014

 

 

FI1 - Mia Skogster & Räty vom Further Moor
FI2 - Annakaisa Loiri & Tammikallion Lucky Luke
FI3 - Sari Niiranen & Ruutipussi D'Ukko
FI4 - Miia Kiviaho & Mecberger Katarina
FI5 - Suvi Karvonen & Tämä on Capina
FI6 - Päivi Liljegren & Pysäkin Barbi
FI7 - Sanna Hurri & Ruutipussi Emäntä
FI8 - Timo Salminen & Ruutipussi Iivari

Maalimies:

Ari Saari

Joukkueen johto:

Kaarina Pirilä
Petri Vänni

 

Tulokset

 

Sij Koira Ohjaaja A B B2 C C2 Yht. Arvos.
1 Räty vom Further Moor (BSD) Mia Skogster 98 92 97 98 95 480 V
2 Auzzy Ostraryka (BSD) Petr Foltyn 96 93 94 97 99 479 V
3 Finni von der Brunnenstadt (BSD) Robert Parak 100 97 92,5 94 94 477,5 V
4 Daneskjold Ursus (BSD) Natalia Ivanicheva 97 94 91 95 94 471,5 V
5 Alan Edin dvor (BSD) Florian Knabl 96 93 94 95 93 471,5 V
6 Ruutipussi Iivari (BSD) Timo Salminen 96 92 88,5 94 96 466,5 V
7 Ebor ot Vitosha (BSD) Ivan Balabanov 97 89 93 94 93 466 V
8 Holle vom Holzhäuser Flur (BSD) Mathias Dögel 90 90 89,5 96 97,5 463 V
9 Fox von der schoenen Ecke (BSD) Pavol Šlahor 98 89 91,5 94 89,5 462 V
10 Mecberger Katarina (BSD) Miia Kiviaho 99 94 94 86 86,5 459,5 V
11 Jaguar de Alphaville Bohemia (BSD) Michaela Kuncová 91 91 85 96 96 459 V
12 Antrax Ostraryka (BSD) Martin Plechacek 95 90 91,5 93 89,5 459 V
13 Darth Del Guego Inferno (BSD) John Petitti 97 92 91,5 90 88 458,5 V
14 Insane van de Berlex-Hoeve (BSD) Benny Barmapov 93 92 87 94 91 457 V
15 Irma la Douce vom Satansberg (BSD) Bernd Sommer 96 89 93 92 87 457 V
16 Blade from Mike's Place (BSD) Dagmar Bonnier 96 91 88,5 91 86,5 453 V
17 Jenos' Enzo (BSD) Karl Heinz Knies 96 87 86,5 92 89 450,5 V
18 Forta Marko Gero (BSD) Dita Finsterle 99 86 88,5 90 87 450,5 V
19 Mecberger Knut (BSD) Oleg Rimarew 95 93 87 91 82,5 448,5 V
20 Pysäkin Barbi (BSD) Päivi / Hannu Liljegren 97 92 81 88 83 441 V
21 Pard de Alphaville Bohemia (BSD) Viliam Kobercik 94 86 0 94 0 274 SG
22 Jenos' Jappy (BSD) Henrik Hjort 95 89 0 90 0 274 SG
23 Tammikallion Lucky Luke (BSD) Annakaisa Loiri 99 85 0 90 0 274 SG
24 Irac vom Adlerauge (BSD) Peter Bänziger 93 92 0 89 0 274 SG
25 Rustie vom Haus Mecki (BSD) Baiocco simon 94 91 0 89 0 274 SG
26 Fantasia Extra Temperament (BSD) Vitezslav Holan 98 88 0 88 0 274 SG
27 Haico vom Herrenberger Schloß (BSD) Claude Hennard 97 91 0 86 0 274 SG
28 Xera zum Chasseralblick (BSD) Andrea Kofmel 98 90 0 86 0 274 SG
29 Phönix von den Lausbuben (BSD) Erdinc Sarimusaoglu 96 93 0 85 0 274 SG
30 Ayko Boccaro (BSD) Lucie Sevcikova 87 90 0 96 0 273 SG
31 Spike zum Chasseralblick (BSD) Margrit Meyer 88 90 0 95 0 273 SG
32 Enck vom Hause Ripp (BSD) NORDIO GABRIELE 95 91 0 86 0 272 SG
33 Mecberger Lulu (BSD) Tatiana Pravda 81 97 0 93 0 271 SG
34 Baybaro od Dorrinky (BSD) Patryk Krajewski 91 92 0 86 0 269 G
35 Bonny vom gelben Juwel (BSD) Peter Mohr 93 91 0 85 0 269 G
36 Mecberger Lassie (BSD) Michael Lee Tai Seng 89 86 0 93 0 268 G
37 Duke de Orelav (BSD) Agustín Jurado 93 83 0 92 0 268 G
38 Ruutipussi Emäntä (BSD) Sanna Hurri 94 86 0 88 0 268 G
39 Ager Veranis K-9 Dog Center (BSD) GEORGE CHATZAKOS 93 89 0 86 0 268 G
40 Elf la Maschera di Ferro (BSD) Alessandra Gordini 98 81 0 88 0 267 G
41 Aquito RRC 105386 (Rodriguez) (BSD) RAMON MITJANA GRIFOL 95 86 0 86 0 267 G
42 Izzy van Tessinij's (BSD) Peter beunekens 97 84 0 86 0 267 G
43 Adofau Wally (BSD) Erika Piirsalu 90 94 0 83 0 267 G
44 Vandalen's Mona (BSD) Lene Geisler 90 84 0 92 0 266 G
45 Zito vom Greifenring (BSD) Hannah Schmitz 85 94 0 87 0 266 G
46 Nasca zum Chasseralblick (BSD) Peter Lupinc 92 88 0 86 0 266 G
47 Uma vom Haus Mecki (BSD) Esther Keller 87 87 0 91 0 265 G
48 Majin-B BallaCoiLupi (BSD) Alessandro Stefanini 94 83 0 88 0 265 G
49 Jork van het Dreiland (BSD) Vannerom nick 96 73 0 95 0 264 G
50 Ostwind Soucka von der Steinteichmühle (BSD) Patricia Schönfeld 83 90 0 91 0 264 G
51 Callaway Cam ot Vitosha (BSD) Phillip Hoelcher 94 83 0 87 0 264 G
52 Vandalen's Iroc (BSD) Brian Honore 98 79 0 87 0 264 G
53 Vyatkins' Snap (BSD) Oleg Makarov 86 93 0 85 0 264 G
54 Vthor vom Haus Mecki (BSD) Lars-Christian Aaseröd 88 85 0 90 0 263 G
55 Brando du Loups du Soleil (BSD) Julie Atchison 86 89 0 88 0 263 G
56 Lukay van de Annahenhof (BSD) Joël Edery 92 83 0 88 0 263 G
57 Frenk Golm Staar (BSD) Korolkov Aleksey 89 79 0 94 0 262 G
58 Vandalen's Kulan (BSD) Patrik Karlsson 90 82 0 90 0 262 G
59 Jenos' Jensine (BSD) Mikkel Carlseng 91 86 0 85 0 262 G
60 Victore de la montagne unique (BSD) Martin Ballmüller 94 80 0 87 0 261 G
61 Visszhang Cirko (BSD) Monika Berki 91 80 0 89 0 260 G
62 Granata iz Gratsiano (BSD) Lyubov Tarasenko 91 87 0 82 0 260 G
63 Shywa vom Greifenring (BSD) Bert Pos 95 82 0 82 0 259 G
64 Axell Bohemia Atevy (BSD) Miroslav Trauer 87 85 0 85 0 257 G
65 Codex of Crazy Grubers (BSD) Guenter Striessnig 85 88 0 84 0 257 G
66 Don du Bois des Trembles (BSD) Natalia Spiridonova 92 82 0 83 0 257 G
67 Chili vom schnellen Falken (BSD) ELENA BLINNIKOVA 92 82 0 81 0 255 G
68 High-Spirited Ancara (BSD) Hanna Saari 81 85 0 87 0 253 G
69 Daneskjold X-Tra Fast (BSD) Evija Mankopa 94 73 0 86 0 253 G
70 Vani z Polytanu (BSD) Tímea Pécsi 83 83 0 86 0 253 G
71 Visdan Angel (BSD) Jan Enestrøm 80 82 0 89 0 251 G
72 Axa Prima Sudo (BSD) Susan Miller 84 80 0 87 0 251 G
73 Gamle Bry'n av Staalhjerte (BSD) Andreas Volle 82 89 0 80 0 251 G
74 Kléo von den kleinen Helden (BSD) Bernadette Jobst 85 88 0 75 0 248 G
75 Daneskjold Ofelia (BSD) Frida Götesson 96 72 0 78 0 246 G
76 Klassik Allert Bomber (BSD) Natalia Sidorova 80 81 0 83 0 244 G
77 Attika iz Komandy Azart (BSD) Olena Pozdniakova 80 88 0 76 0 244 G
78 Haley van de Utadreef (BSD) Constantinos Foukis 94 71 0 76 0 241 G
79 York Airport Hannover (BSD) Gabi Meister 85 70 0 85 0 240 G
80 Vyatkins' Capitan (BSD) Julia Savitskaia 77 84 0 78 0 239 Befr.
81 Blackneck's B'Andit (BSD) Jorgen Andersson 75 83 0 80 0 238 Befr.
82 C-Lux av Staalhjerte (BSD) Johansen Trond Otter 88 79 0 71 0 238 Befr.
83 Ingo van Joefarm (BSD) Yamaguchi Ikuo 73 80 0 76 0 229 Befr.
84 Caesaromago Ora (BSD) Rod dunn 75 74 0 77   226 Befr.
0 Zerberuzdks Bida (BSD) Mia Nissen 58 89 0 80   227 M
0 Blackneck's A'Hexa (BSD) Emma Erlingsson 89 70 0 65   224 M
0 Helga vom Brunsbeker Land (BSD) Hilde Engeland 40 88 0 79   207 M
0 Pinkfloid della Valle Incantata (BSD) Leandro Giorgini 35 86 0 84   205 M
0 Ruutipussi D'Ukko (BSD) Sari Niiranen 96 90 0 0   186 Inj.
0 Vyatkins' Max (BSD) Andrey Sakhno 0 0 0 0   160 Disq.
0 Tämä on Capina (BSD) Suvi Karvonen 30 0 0 82   0 Inj.
0 Mecberger Hegel (BSD) Chris Kutelis 0 80 0 0   0 Inj.
0 Crutt av Staalhjerte (BSD) Erik Engeland 0 0 0 0   0 Disq.
0 Mecberger Korak (BSD) Joel Buló 0 0 0 0   0 Disq.
0 Orcan vom Further Moor (BSD) Knut Fuchs 0 0 0     0 Disq.